O Trailoch


č.1, singletrail DLHÝ

Ide o trail, ktorý má profil s niekoľkými krátkymi stúpaniami a dlhšími klesajúcimi úsekmi, ktoré ponúkajú zmes prírodných a upravených sekcií. Jeho dĺžka 4km, vám prinesie množstvo zábavy, ale aj preverí fyzické sily. Jeho obtiažnosť by sa dala špecifikovať ako mierne náročná, ale nie je to úplne tak, pretože so stúpajúcou rýchlosťou stúpa i jeho náročnosť. Preto si na svoje príde široké spektrum vyznavačov jazdy na horských bicykloch. Tento trail ponúka aj niekoľko miest s krásnym výhľadom na Laskomerskú dolinu a Banskú Bystricu.
 
Viac Informácií
Dlhy trail on Trailforks.com

č.2 singletrail Laskomerský

Tento singletrail patrí medzi náročné traily s takmer plynulo klesajúcim profilom a hravým flow. Má množstvo terénnych a umelých prekážok, ktoré sa ešte budú dopĺňať o drevené konštrukcie. Tento trail si určite obľúbia jazdci, ktorý už majú určité skúsenosti s technickým jazdením, pretože zvyšujúca sa rýchlosť pridá na náročnosti a atraktivite tohto trailu. Na konci trailu je situovaná náročná sekcia s množstvom väčších i utiahnutých switchbakov, ktoré dokonale preveria vaše jazdecké schopnosti. Celková dĺžka je 3,3km.

 
Viac Informácií

č.3 singletrail Koreňovka

2km dlhý vystupový trail, ktorý vás dovedie na najvyšší bod Ravasky, z kade budú začínať dva zjazdové traily (Ravasky – už prejazdný a Vysielač). Výstup na Ravasky vám poskytne zaujímavé sekcie či už z výhľadmi na pohorie Veľkej Fatry s dominantou vrchu Krížna, alebo prejazd krásnymi scenériami lesa v okolí Ostrého vrchu. Výstup je pozvoľný nie veľmi náročný, len v poslednom úseku vás čaká náročnejšie stúpanie, ktoré preverí vašu zdatnosť, ale je pomerne krátke ;)
 
,

č.4 singletrail Ravasky

Úseky s pozvoľne klesajúcim profilom striedajú úseky s vyššou rýchlosťou a obtiažnosťou. Trail je zatiaľ ponechaný z väčšej časti v naturálnom štýle bez umelých prekážok. Terénne úpravy a prekážky sú plánované na neskôr. Dĺžka trailu je 2km.

 

Čo je potrebné na trailoch dodržiavať.

Jazdi podľa svojich schopností, zoznam sa vopred s obtiažnosťou jednotlivých tratí.

Skontroluj pred jazdou technický stav svojho bicykla. Sleduj značenie, rešpektuj návštevnú dobu a prípadné uzávierky. Chodníky sú až na výnimky jednosmerné, jazdi len vyznačeným smerom. Zastavujte len na vhodných a prehľadných miestach, uvoľni ihneď prejazd trailu.


Nejazdi sám. Dodržuj dostatočné odstupy v skupine tak, aby si bol schopný vždy včas zareagovať. Používaj vhodné oblečenie a vybavenie, maj pri sebe nabitý mobilný telefón. Používaj vždy prilbu, vhodné sú tiež rukavice a chrániče. Buď obozretný pri jazde po mokrom alebo nestabilnom povrchu.

Obtiažne miesta si najskôr prezri, nie je hanba ich prejsť peši, alebo zvoliť obchádzkovú trasu. Jazdi po vnútornej časti chodníka, zabrániš jeho zničeniu. Drevené konštrukcie a korene môžu za mokra kĺzať, jazdi opatrne alebo ich prejdi pešo.


Buď ohľaduplný k ostatným užívateľom chodníkov, v miestach súbehu s turistickou trasou majú peší prednosť! Na mape a v teréne sú označené záchranné body, kde majú prístup vozy rýchlej záchrannej služby. V prípade úrazu slúžia na lokalizáciu a navigáciu k zranenému.

Ako sa na traily dopraviť a ako sa na trailoch orientovať?

Doporučujeme používať aplikáciu Trailforks. Je to celosvetová databáza trailov, ktorú môžete využívať úplne zadarmo. Stačí si stiahnuť aplikáciu pre smartfóny na platforme android, alebo iOs.